Bitcoin radio powraca! koniec kryzyszysu krypto?

Bitcoin radio powraca! koniec kryzyszysu krypto?
Autor Filip Górski
Filip Górski26.12.2023 | 4 min.

Bitcoin radio powraca po ponad półrocznej przerwie, sygnalizując być może koniec kryzysu na rynku kryptowalut. W najnowszym odcinku omówimy kontrowersyjne opinie Larry'ego Finka i Elona Muska na temat bitcoina oraz sztucznej inteligencji. Przyjrzymy się również fascynującemu powrotowi altcoinów, niektóre z nich odnotowały nawet 50% wzrost! Jeśli interesujesz się światem kryptowalut, ten podcast jest dla Ciebie.

Bitcoin lepszy od dolara?

Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock, jednej z największych firm zarządzających aktywami na świecie, zszokował inwestorów stwierdzeniem, że bitcoin może być lepszy od dolara.

Według Finka ograniczona podaż bitcoina, która wynosi 21 milionów, sprawia że jest on lepszą „walutą” niż dolar amerykański. Dolar nie ma ograniczonej podaży, więc rząd USA może drukować go w nieskończoność, co prowadzi do inflacji.

Fink zauważył, że bitcoin jest również łatwiejszy w transakcjach międzynarodowych niż dolar. Przelewy bitcoinów są tańsze i szybsze niż tradycyjne przelewy walutowe.

Trudno nie zgodzić się z argumentami Finka. Bitcoin faktycznie ma pewne zalety nad dolarem jako środek płatniczy. Pytanie tylko, czy rynek bitcoina jest wystarczająco dojrzały, aby zastąpić dominację dolara w globalnych finansach.

Reakcja rynku

Po słowach Finka bitcoin i inne kryptowaluty zanotowały zwyżki cen.

Inwestorzy uznali, że jeśli tak wpływowa osoba jak dyrektor BlackRock uważa bitcoina za lepszy środek płatniczy od dolara, to znak, że kryptowaluty mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Powrót altcoinów

Ostatnie tygodnie przyniosły również silne ożywienie na altcoinach, czyli kryptowalutach alternatywnych do bitcoina.

Najpopularniejsze altcoiny takie jak Ethereum, Ripple czy Litecoin zyskały po kilkadziesiąt procent od dołków z 2022 roku.

Najlepiej radził sobie Dash, który urósł od minimum aż o 112%!

Wzrosty te pokazują, że inwestorzy mają coraz większy apetyt na ryzyko i wracają na rynek kryptowalut po fatalnym 2022 roku.

Być może jest to sygnał, że kryzys na rynku kryptowalut dobiega końca i nadchodzą lepsze czasy dla inwestorów.

Przyczyny hossy

Za wzrostami altcoinów stoją głównie dwie przyczyny:

  • Poprawa nastrojów po załamaniu rynku w 2022
  • Nadzieje związane z aktualizacją Ethereum w pierwszej połowie 2023

Wygląda na to, że inwestorzy uwierzyli w pozytywną przyszłość rynku kryptowalut i znów chcą kupować cyfrowe aktywa po atrakcyjnych cenach.

Czy hossa utrzyma się w dłuższym terminie? Przekonamy się wkrótce, na razie jednak nastroje inwestorów wyraźnie się poprawiły.

Czytaj więcej: Jak wybrać najlepsze buty sportowe: porady i wskazówki

Podsumowanie

Bitcoin radio powraca! koniec kryzyszysu krypto?

W odcinku poruszono kilka istotnych tematów ze świata kryptowalut. Przede wszystkim dyrektor BlackRock Larry Fink zszokował opinią, że bitcoin jest lepszy od dolara jako środek płatniczy. Jego argumenty dotyczące ograniczonej podaży i łatwości transakcji wydają się słuszne. Wypowiedź tak wpływowej osoby to sygnał, że kryptowaluty zyskują akceptację w finansowym mainstreamie.

Poza tym omówiono bardzo udany powrót altcoinów, które po fatalnym 2022 roku gwałtownie odrabiają straty. Największe z nich zyskały po kilkadziesiąt procent wartości, a Dash nawet ponad 100%! To pokazuje poprawę nastrojów inwestorów i ich większy apetyt na ryzyko związane z kryptowalutami.

Przyczyn tak dobrej passy upatruje się w ogólnej poprawie nastrojów na rynku po załamaniu z zeszłego roku, a także nadziejach pokładanych w aktualizacji Ethereuma. Być może zatem widzimy światełko w tunelu i powolny koniec kryzysu na rynku krypto.

Miejmy nadzieję, że pozytywne informacje z ostatnich tygodni to zapowiedź lepszych czasów dla inwestorów w kryptowaluty. Przekonamy się wkrótce, na razie wszystko zdaje się zmierzać we właściwym kierunku.

5 Podobnych Artykułów

  1. Darmowe Tokeny Od NFTMart
  2. Jak zabezpieczyć swoje kryptowaluty przed kradzieżą?
  3. Najważniejsze aktualności tygodnia: Nowinki, skandale, ważne wydarzenia.
  4. Prognozy cen kryptowalut na 2023 rok - Bitcoin, Ethereum i inne.
  5. Giełdy kryptowalut - na której warto handlować w 2023 roku?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Filip Górski
Filip Górski

Cześć! Jestem pasjonatem finansów, inwestycji i fascynującego świata kryptowalut. Na blogu dzielę się wiedzą o strategiach inwestycyjnych, analizach rynku i potencjale kryptowalut. Razem odkrywamy szanse na wzrost kapitału. Dołącz, byśmy razem podbili świat finansów!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły