Blog image

Za nami już pół roku korzystania z kraników kryptowalut. W tym czasie testowaliśmy dla Was serwisy oferujące darmowe kryptowaluty. W jakich kranikach warto się więc zarejestrować i jak zdobyć swoje pierwsze kryptowaluty na start? Ile rzeczywiście darmowych kryptowalut udało nam się zebrać do tej pory? O tym wszystkim przeczytacie w naszym kolejnym już - tym razem czerwcowym - kranikowym podsumowaniu miesiąca! 

Czym są kraniki kryptowalut?

    Jeśli siedzicie w temacie wirtualnych walut, to na pewno chociaż raz słyszeliście o kranikach kryptowalut. Najprościej mówiąc to strony i serwisy internetowe, która rozdają niewielkie ilości kryptowalut w zamian za wykonanie prostych zadań, takich jak przeglądanie reklam czy rozwiązywanie captcha. Jednorazowo nagrody są dosyć małe, jak kapanie wody z kranu, ale w tym przypadku to kryptowaluty powoli kapią do twojego portfela kryptowalut - stąd nazwa. 

    Kraniki to tylko jeden ze sposobów na darmowe kryptowaluty. Jest jednak zdecydowanie najprostszy - wystarczy się zarejestrować i regularnie odbierać swoje tokeny. Jeśli dopiero zaczynacie stawiać swoje pierwsze kroki w świecie wirtualnych walut, kraniki to świetny sposób na wprowadzenie i zapoznanie się z tematem. To dobry wstęp do zapoznania się z samą ideą kryptowalut, czy portfelami kryptowalutowymi. Korzystając z kraników nie ponosicie też żadnego ryzyka - aby zacząć nie musicie inwestować żadnych pieniędzy, a przy okazji z całej tej zabawy możecie wynieść dużo przydatnych umiejętności, które pomogą Wam w przyszłości sprawnie poruszać się na rynku kryptowalut. 

Najlepsze kraniki kryptowalut 2021

    Nic tylko korzystać, prawda? Nie do końca. Możnaby pomyśleć, że skoro coś jest darmowe to oszustwo nie wchodzi w grę. Oszuści są wszędzie i nic dziwnego, że wykorzystują oni również ten obszar. Zawsze istnieje możliwość, że kraniki jest całkowicie niewypłacalny, nie zobaczycie żadnych tokenów i zmarnowaliście swój czas. Dlatego zanim zaczniecie korzystać z kraników kryptowalut warto poddać weryfikacji serwisy, na których zamierzacie się zarejestrować. Aby Wam to ułatwić jakiś czas temu stworzyliśmy nasz ranking top 5 kraników kryptowalut, w którym znajdziecie szczegółowe omówienie wybranych przez nas serwisów i funkcji, które oferują. Wszystkie z nich są przez nas sprawdzone i 100% bezpieczne. 

Kraniki kryptowalut - ile można zarobić? 

    Swoją przygodę z kranikami kryptowalut rozpoczęliśmy w styczniu - na początku tego roku. Od tamtej pory regularnie odwiedzamy te serwisy sprawdzając, jakie funkcje oferują i ile darmowych kryptowalut jesteśmy rzeczywiście w stanie zgarnąć z ich pomocą. Przy okazji cały proces regularnie dokumentujemy w comiesięcznych kranikowych podsumowaniach miesiąca na naszym blogu. Jak więc wygląda nasz stan konta po pół roku korzystania z tych serwisów? O tym w naszym czerwcowym (i przy okazji ostatnim już) kranikowym podsumowaniu miesiąca!

Freebitco.in

   Freebitco.in to najlepszy dostępny obecnie na rynku kranik bitcoinowy. Założony w 2013 roku, pozwala na zarabianie do 200$ co godzinę. Korzystanie z Freebitco.in jest bardzo proste - wystarczy nacisnąć przycisk "Roll" a zostanie wygenerowana losowa liczba z przedziału od 0 do 10000 - w zależności od uzyskanej liczby zarobisz kwotę w bitcoinach pokazaną w tabeli, którą znajdziesz na stronie. Rollować możemy co godzinę, z szansą na zdobycie 200$ w BTC. Swoje zarobki w serwisie można zwiększyć zapraszając znajomych za pomocą linku polecającego. Jak widzicie od początku roku w losowaniu wzięliśmy udział 1564 razy i udało nam się "wykręcić" 0,00018783 BTC. 

Faucetcrypto.com

    Jak już wspominaliśmy w naszych poprzednich podsumowaniach, to w Faucet Crypto to według nas najlepszy dostępny obecnie w sieci kranik kryptowalutowy. Posiada bardzo rozbudowany system zadań (o którym szczegółowo możecie przeczytać tutaj), za które możemy otrzymać nasze darmowe kryptowaluty, a całość ma styl podobny do gry RPG. Wykonujemy zadania, za które dostajemy XP, podnoszące nasz level - a wyższy poziom oznacza coraz wyższe zdobywane nagrody, które wypłacane są w fikcyjnej walucie zwanej "coinami". Do tej pory udało nam się uzbierać ponad milion coinów, czyli 0,00118781 BTC, co przy obecnym kursie daje ok. 125 zł. 

Publish0x

    Publish0x to platforma blogowa oparta na kryptowalutach, która daje nam możliwość umieszczania własnych wpisów, ale przede wszystkim pozwala na odbieranie darmowych tokenów - obecnie są to tokeny Ampleforth oraz IFarm.  Kryptowaluty za darmo otrzymują, więc zarówno autorzy treści, jak i ich czytelnicy - Publish0x oferuje bowiem opcję napiwków. Jako czytelnik możemy rozdzelać kwotę napiwku według własnej woli - np. przekazać 20% autorowi, a resztę napiwku zachować dla siebie. To jakie kwoty udało nam się uzbierać do tej pory możecie zobaczyć wyżej.

Betfury.io

    Betfury to oparta o kryptowaluty platforma i-gamingowa, łącząca siłę kryptowalut z przemysłem rozrywkowym. Za pomocą serwisu możemy odbierać tokeny co 20 minut - do 90 satoshi dziennie. Ponadto kranik rozdaje takie kryptowaluty jak Ethereum, czy przede wszystkim BNB. W czerwcu udało nam się odebrać 0,01491229 BNB. 

 

Kraniki kryptowalut - czy warto korzystać?

    Kraniki kryptowalut warto traktować jako wprowadzenie do świata kryptowalut. Jednorazowo odbierane nagrody są niewielkie, a kraniki są nastawione przede wszystkim na zapoznawanie nowych użytkowników z ideą wirtualnych walut. Kraniki nie są więc sposobem na szybkie wzbogacenie się. Z drugiej jednak strony, nie wymagają od nas większego zaangażowania - zazwyczaj wystarczy co jakiś czas po prostu kliknąć i odebrać nasze darmowe kryptowalut. I jak zdążyliśmy się już sami przekonać najważniejszą rolę odgrywa tu systematyczność - dzięki umięjętnemu korzystaniu z oferowanych przez kraników funkcji szybko można zaobserwować jak stan naszego konta powiększa się z dnia na dzień. Dodatkowo ceny kryptowalut są obecnie niższe na całym rynku, dzięki czemu darmowych kryptowalut z kraników można aktualnie odebrać znacznie więcej. 

    Posumowując - kraniki to fantastyczne narzędzie do zdobywania pierwszych kryptowalut na start, ale przede wszystkim też świetne wprowadzenie w dla nowych użytkowników. Zdobywane nagrody mogą wydawać się z początku niewielkie, jednakże z czasem mogą zmienić się w całkiem przyzwoitą kwotę. Pamiętajmy, że mimo chwilowego spadku w cenach, rynek kryptowalut rośnie w ogromnym tempie z roku na roku. Warto jest więc zainteresować się tematem, a kraniki stanowią idealny sposób, aby to zrobić.