Blog image

Jeśli jesteś entuzjastą kryptowalut, prawdopodobnie słyszałeś o kranikach kryptowalut. Jedną z rzeczy, które często słyszy się o kranach, jest to, że są łatwym, szybkim i prostym sposobem na zarobienie dużych pieniędzy. Jak jest naprawdę? Przyjrzyjmy się trochę faktom - sprawdźcie, ile darmowych kryptowalut udało nam się odebrać do tej pory. 

    Kraniki kryptowalut to serwisy internetowe, których ideą jest szerzenie zaintetersowania rynkiem kryptowalut wśród użytkowników poprzez rozdawanie darmowych kryptowalut  - bez ryzyka związanego z inwestowaniem w nie. To chyba najlepszy sposób zapoznawania użytkowników z koncepcją kryptowalut - wykonujemy proste zadania, a w zamian otrzymujemy darmowe krypto. Internet pełen jest serwisów kryptowalutowych oferujących kryptowaluty "za darmo" - niewiele z nich jest jednak godnych zaufania. Zanim zaczniecie jednak korzystać z kraników kryptowalut warto poddać weryfikacji serwisy, na których zamierzacie się zarejestrować - aby Wam to ułatwić stworzyliśmy nasz subiektywny ranking 5 najlepszych kraników kryptowalut, w którym możecie przeczytać wszystko na temat w 100% darmowych i przede wszystkim wypłacalnych kraników.

    Warto przy okazji podkreślić, iż kraniki kryptowalut nie są zdecydowanie sposobem na szybkie wzbogacenie się - jednorazowo nagrody są niewielkie, często zależą też od szczęścia. Jednak dzięki umięjętnemu korzystaniu z oferowanych przez nich funkcji i systematyczności szybko zaczniemy obserwować jak stan naszego konta powiększa się z dnia na dzień. Jak dużo jesteśmy w takim razie w stanie zarobić? O tym w naszym comiesięcznym kranikowym podsumowaniu miesiąca - tym razem maja.       

Freebitco.in

Freebitco.in kranik bitcoinowy, za pomocą którego możemy co godzinę rozwiązywać captcha, "rollować" i odbierać satoshi, czyli ułamkowe części bitcoina, z szansą na wygranie do 200 USD w BTC. Nam się jeszcze nie udało, ale cały czas próbujemy naszego szczęścia :) Po zarejestrowaniu się na stronie, możemy korzystać ze wszystkich oferowanych przez stronę funkcji za darmo. Użytkownicy, którzy posiadają ponad 30000 satoshi (0,00030000 BTC) na swoim koncie codziennie zarabiają na swoim saldzie odsetki. Kranik oferuje też kompleksowy program poleceń, dzięki któremu możemy pomnożyć nasze zarobki. Od początku roku udało nam się już uzbierać 11,551 satoshi. 

Faucetcrypto.com

Faucetcrypto to najbardziej polecany przez nas kranik kryptowalutowy. Posiada bardzo rozbudowany system zadań, za które możemy otrzymać darmowe kryptowaluty. Kranik ma styl podobny do gry RPG - możesz używać przedmiotów, zdobywać osiągnięcia, awansować i wykonywać zadania, a nagrody rosną wraz ze wzrostem naszego levelu. Jak dotąd udało nam się uzbierać ponad 683 tys. coinów, fikcyjnej waluty, która ma stałą cenę w dolarach i nie podąża za wahaniami cen kryptowalut. W samym maju było ponad 321 tys. coinów - znów udało nam się praktycznie podwoić nasze zarobki. 

Publish0x

Publish0x to platforma blogowa założona w 2018 roku, oparta na blockchainie Ethereum, gdzie zarówno autorzy treści, jak i ich czytelnicy otrzymują darmowe kryptowaluty. Platforma daje możliwość umieszczania własnych wpisów, ale przede wszystkim pozwala na odbieranie darmowych tokenów. Na końcu każdego posta Publish0x oferuje opcję napiwków. Jako czytelnik możemy rozdzelać kwotę napiwku według własnej woli - np. przekazać 20% autorowi, a resztę napiwku zachować dla siebie. Wymagane jest tylko 5 kliknięć, a do tej pory udało nam się zebrać ponad 4 USD w Ethereum, ponad 6 USD w tokenach Ampleforth i prawie 3 USD w IFARM.