Blog image

Zakup portfela sprzętowego jest niezbędną dla zapewnienia bezpieczeństwa Twoich kryptowalut, choć nieco kosztowną inwestycją. Tu wkracza Ledger, który z okazji zbliżających się Walentynek przygotował specjalną promocję. 

Z okazji nadchodzących Walentynek Ledger przygotował specjalną ofertę - kupując Ledger Love Pack otrzymasz do 25 $ do wykorzystania przy zakupie kryptowalut w Ledger Live od Coinify. 

Jak skorzystać z oferty?

Kup Ledger Love Pack na stronie Ledger.com: pakiet zawierający portfel sprzętowy Ledger i kupon Coinify. 14 dni po zakupie otrzymasz w wiadomości email kupon i instrukcje, jak z niego skorzystać. Voucher o wartości 15$ lub 25$ (w zależności od zakupionego pakietu) będziesz mógł/a wykorzystać na zakup wybranych kryptowalut w aplikacji Ledger Live. 

Oferta obowiązuje w dniach od 5 do 14 lutego. 

 

Portfel sprzętowy to portfel kryptowalutowy, który przechowuje klucze prywatne użytkownika (niezwykle ważne informacje używane do autoryzacji transakcji w sieci blockchain) w bezpiecznym urządzeniu sprzętowym. Głównym celem portfeli sprzętowych jest zapewnienie pełnej izolacji między kluczami prywatnymi a łatwym do zhakowania komputerem lub smartfonem.

W świecie technologii blockchain portfele nie zawierają tokenów. Twoje zasoby kryptowalutowe nie są nigdzie fizycznie obecne ani przechowywane w żadnym folderze. Tokeny nie są przechowywane w Twoim portfelu sprzętowym - są na nim natomiast przechowywane i chronione tylko Twoje klucze prywatne.

Kiedy posiadasz kryptowaluty, potrzebujesz bezpiecznego miejsca do przechowywania swoich środków. Portfel sprzętowy to obecnie najlepszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa kryptowalut i ochronę kluczy prywatnych. Ale jeśli chodzi o portfel sprzętowy, podjęcie decyzji, która opcja jest najlepsza, może być trudne. Aby trochę ułatwić Ci sprawę, poniżej przedstawiamy najważniejsze czynniki do rozważenia przy wyborze portfela kryptowalutowego i dlaczego warto wybrać akurat urządzenia Ledger.

Posiadając kryptowaluty, tak naprawdę posiadasz klucz prywatny. Twój „klucz prywatny” jest porównywalny z rzeczywistym kluczem: za jego pomocą odblokowujesz dostęp do powiązanych z nim kryptowalut. Ponieważ zapewnia dostęp do Twoich kryptowalut, powinien - jak sama nazwa wskazuje - pozostać prywatny. W ten sam sposób, w jaki nie udostępniasz nikomu hasła do swojego konta bankowego, nie powinieneś udostępniać nikomu swojego klucza prywatnego. 

Ledger jest bez wątpienia najpopularniejszym portfelem sprzętowym. Jest pierwszym i jedynym certyfikowanym pod kątem bezpieczeństwa portfelem sprzętowym na rynku. Portfele Ledger to również jedyne portfele sprzętowe, posiadające własny system operacyjny (BOLOS), który chroni urządzenie przed atakami i izoluje aplikacje od siebie. Oprócz tego posiadają zintegrowany certyfikowany chip, zaprojektowany tak, aby bezpiecznie przechowywać dane, taki jak klucze prywatne. Wszystkie urządzenia Ledger dostarczane są z aplikacją o nazwie Ledger Live. Ta pojedyncza aplikacja pozwala zarządzać ponad 1500 tokenami bezpośrednio ze smartfona lub komputera i zapewnia dostęp do różnych usług. Za pomocą aplikacji możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty, wymieniać je, sprawdzić saldo konta czy zarządzać swoimi transakcjami. Ledger w połączeniu z aplikacją zapewnia więc maksimum bezpieczeństwa, przy jednoczesnej swobodzie samodzielnego zarządzania posiadanymi środkami.