Kraniki kryptowalut

Czym są kraniki kryptowalutowe?

Kraniki kryptowalutowe to strony i serwisy internetowe, która rozdają niewielkie ilości kryptowalut w zamian za wykonanie prostych zadań, takich jak przeglądanie reklam czy rozwiązywanie captcha. Nazywa się je kranami, ponieważ nagrody są dosyć małe, jak kapanie wody z kranu, ale w tym przypadku to kryptowaluty powoli kapią do twojego portfela kryptowalut.

Faucetcrypto.com

Faucetcrypto.com - strona, której celem jest wprowadzenie ludzi do świata kryptowalut poprzez wręczanie darmowych tokenów za wykonanie prostych zadań. 

 • dużo zadań
 • wiele kryptowalut
 • codzienne bonusy

Freebitco.in

Freebitco.in - kran bitcoinowy, który umożliwia zarabianie do 200 $ co godzinę.

 

 • działa od 2013 roku
 • nawet do 200$ za roll
 • roll co godzinę

Pipeflare.io

Pipeflare.io - platforma do gier z kranami, na której użytkownik może zarabiać darmowe kryptowaluty -  ZCash (ZEC), Flares (FLR), czy Dogecoin (DOGE).

 • codzienne wypłaty ZEC
 • bonusy za codzienne logowanie

Publish0x

Publish0x - platforma blogowa oparta na kryptowalutach, gdzie zarówno autorzy treści, jak i ich czytelnicy otrzymują darmowe kryptowaluty 

 • Tylko 5 kliknięć dziennie
 • Możliwość pisania wpisów

Betfury.io

Betfury - platforma i-gamingowa, która łączy siłę kryptowalut i przemysłu rozrywkowego.

 • do 90 satoshi dziennie
 • promocja 2x BNB

Czym są Kraniki kryptowalut

Chociaż rynek kryptowalut cały czas rośnie, nie są one jeszcze w pełni mainstreamowe i wciąż są dla wielu ludzi nowością. Ideą kraników kryptowalutowych jest rozdawanie ludziom darmowych kryptowalut - co z kolei jest łatwym sposobem na zainteresowanie nowych użytkowników kryptowalutami. Pierwszymi kranami kryptowalut były kraniki bitcoinowe, które zostały stworzone, aby popularyzować Bitcoina, kiedy ten był jeszcze relatywnie nowy. Jak można się domyślić popularność kraników wzrosła ogromnie, a krany Bitcoin stały się tak rozchwytywane, że inne kryptowaluty również zaczęły oferować swoje kraniki. Oprócz rozdawania darmowych tokenów, w wielu przypadkach służą one również jako serwisy informacyjne o kryptowalutach, które rozdają.

Ile można zarobić w kranikach kryptowalut?

Krany kryptowalut nie są więc sposobem na szybkie wzbogacenie się. Z drugiej strony nie wymagają od nas większego zaangażowania - musimy być jedynie systematyczni, a będziemy obserwować jak stan naszego konta będzie się powiększał każdego dnia. Zanim zaczniemy, jednak korzystać z kraników kryptowalut warto poddać weryfikacji serwisy, na których zamierzamy się zarejestrować - nie każdy kranik jest wypłacalny, dlatego najlepiej od razu wyeliminować takie, które budzą nasze wątpliwości.

Kraniki kryptowalut darmowe kryptowaulty

Kraniki warto traktować jako wprowadzenie do świata kryptowalut i zapoznanie się z tematem. Ilość uzyskanych, darmowych kryptowalut jest często zależna od szczęścia w losowaniu, jednak przeważnie uzyskane ilości są małe, więc zarobki nie są duże. Jeśli jednak wartość kryptowalut będzie nadal rosła - otrzymane teraz z kraniku kryptowaluty o wartości na przykład 0,10 $, mogą być w przyszłości warte 1 $ czy nawet 10 $.