Top 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku

Top 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku
Autor Dominik Zjawiński
Dominik Zjawiński29.09.2023 | 11 min.

Kraniki kryptowalutowe to strony i serwisy internetowe, która rozdają niewielkie ilości kryptowalut w zamian za wykonanie prostych zadań, takich jak przeglądanie reklam czy rozwiązywanie captcha. To świetny sposób na wprowadzenie do świata kryptowalut i zapoznanie się z tematem. Z których kraników warto zatem korzystać? O tym przeczytacie w naszym rankingu 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku

Czym są kraniki kryptowalut?

Kraniki kryptowalut to serwisy internetowe, których ideą jest szerzenie zaintetersowania rynkiem kryptowalut wśród użytkowników poprzez rozdawanie darmowych kryptowalut. Kraniki warto traktować jako wprowadzenie do świata kryptowalut i zapoznanie się z tematem. Nazywa się je kranami, ponieważ nagrody są dosyć małe, jak kapanie wody z kranu, ale w tym przypadku to kryptowaluty powoli kapią do twojego portfela. Ilość uzyskanych, darmowych kryptowalut jest też często zależna od szczęścia.

Historia kraników zaczyna się w 2010 roku. Pierwszymi kranami kryptowalut były kraniki bitcoinowe rozdające użytkownikom jednorazowo 5 BTC, stworzone, aby popularyzować Bitcoina, kiedy ten był jeszcze relatywnie nowy i praktycznie bezwartościowy. Jak można się domyślić popularność kraników wzrosła ogromnie, a krany bitcoinowe stały się tak rozchwytywane, że inne kryptowaluty również zaczęły oferować swoje kraniki. Oprócz rozdawania darmowych tokenów, w wielu przypadkach służą one również jako serwisy informacyjne o kryptowalutach, które rozdają.

Kraniki kryptowalut - ile można zarobić?

Na początku musimy podkreślić, że krany kryptowalut nie są zdecydowanie sposobem na szybkie wzbogacenie się. Kraniki wynagradzają nas jednorazowo niewielkimi, jak krople wody, ilościami kryptowalut. Zazwyczaj są to ułamkowe części Bitcoina, tzw. satoshi. Z drugiej strony nie wymagają od nas większego zaangażowania - wystarczy parę kliknięć. Darmowe kryptowaluty otrzymamy w zamian za wykonanie bardzo prostych zadań takich obejrzenie reklamy, rozwiązanie captcha, czy po prostu zalogowanie się.

Wystarczy jednak trochę cierpliwości, a możemy się pozytywnie zaskoczyć. Najważniejsza jest przede wszystkim systematyczność - regularnie odwiedzając kraniki kryptowalut szybko zaczniemy obserwować jak stan naszego konta powiększa się z dnia na dzień. Nieprzerwanie od początku roku korzystamy z kraników i z miesiąca na miesiąc nasze zarobki są co raz większe - o tym jak dużo jesteśmy w stanie zarobić korzystając z tych serwisów przeczytacie w naszych comiesięcznych kranikowych podsumowaniach miesiąca.

TOP 5 NAJLEPSZYCH KRANIKÓW KRYPTOWALUT 2023

Kraniki kryptowalut to idealne rozwiązanie jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze światem wirtualnych walut i chcesz zdobyć swoje pierwsze kryptowaluty na start, szczególnie jeśli nie masz funduszy na ich zdobycie, bądź nie chcesz od razu inwestować w nie dużych sum pieniędzy. Jednak zanim zaczniesz korzystać z kraników kryptowalut warto poddać weryfikacji serwisy, na których zamierzasz się zarejestrować - nie każdy kranik jest bowiem wypłacalny, dlatego najlepiej od razu wyeliminować takie, które budzą nasze wątpliwości.

Internet pełen jest serwisów kryptowalutowych oferujących kryptowaluty za darmo - niewiele z nich jest jednak godnych zaufania. Mimo wszystko, w sieci w dalszym ciągu znajdziemy wiele wartościowych kraników kryptowalut, gdzie można zdobywać tokeny całkowicie za darmo. Z których kraników kryptowalut warto w takim razie skorzystać? Oto 5 polecanych przez nas serwisów z darmowymi kryptowalutami.

1. Faucet Crypto ******

Top 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku

Faucetcrypto.com to serwis internetowy, którego celem jest wprowadzenie ludzi do świata kryptowalut poprzez wręczanie darmowych tokenów za wykonanie prostych zadań.

Faucet Crypto ma styl podobny do gry RPG - możesz używać przedmiotów, zdobywać osiągnięcia, awansować i wykonywać zadania. W zamian otrzymasz nagrody w fikcyjnej walucie zwanej "Coinami", które możesz wypłacić bezpośrednio do swojego portfela - waluta ta ma stałą cenę w dolarach i nie podąża za wahaniami cen kryptowalut. Udostępnij swój link polecający znajomym i zarabiaj 20% + przedmioty od wszystkich zdobytych przez nich coinów. Wykonuj zadania i zdobywaj poziomy - z każdym osiągniętym poziomem twoje nagrody wzrastają. Ponadto za codzienne logowanie możemy otrzymać dodatkowe nagrody, a łącząc te wszystkie bonusy możemy całkiem nieźle pomnożyć nasze zarobki.

Top 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku
Faucet Crypto ma stale rosnącą bazę użytkowników na całym świecie - z serwisu korzysta już ponad milion użytkowników.

Jakie typy zadań możesz wykonać na Faucet Crypto, aby otrzymać darmowe kryptowaluty?

 1. Faucet Claim - to klasyczne zadanie na wszystkich kranikach kryptowalut - poczekaj tylko aż upłynie czas i kliknij, aby odebrać darmowe tokeny. Tokeny możesz odbierać co 30 minut. Podstawowa nagroda to 24 coiny, ale wzrasta ona wraz ze wzrostem twojego poziomu na Faucet Crypto. Możesz też odbierać codzienne bonusy (brak CAPTCHA do ukończenia, ale jest krótki 10-sekundowy licznik czasu do przeczekania)
 2. Shortlinks - po prostu kliknij w „Claim Link”, odczekaj 15 sekund i kliknij „Get reward”. Przejdziesz do nowej strony, następnie kliknij „Show timer/click here”, aby uruchomić odliczanie (10s). Powtórz czynność jeszcze 2 razy, a Twoje konto zostanie zasilone darmowymi coinami.
 3. Ptc Advertisements - to najszybsze zadanie - będziesz oglądać tylko reklamowane strony internetowe; jeśli zainteresuje Cię dana strona, możesz odwiedzić ją później. Kliknij "Watch", odczekaj wymagany czas, a następnie kliknij w "Get reward". Zostaniesz przeniesiony na reklamowaną stronę, gdzie w prawym górnym rogu pojawi się odliczanie, po upływie czasu kliknij w "Continue" - w tym momencie możesz już zamknąć stronę, a na Twoje konto trafią darmowe coiny.
 4. Offerwalls - to zadanie wymaga od Ciebie największego zaangażowania, ale też oferuje najwyższe nagrody - otworzysz panel, w którym możesz wykonać kilka różnych zadań, od oglądania filmów po pobieranie aplikacji. Opcję tą możesz odblokować na levelu 20.
 5. Challenges - tu otrzymasz dodatowe nagrody za zdobycie wyzwań - serwis oferuje ich 2 rodzaje: Permanent Challenges, które działają na zasadzie osiągnięć i mogą zostać zdobyte tylko raz, oraz Rotative Challenges, które pojawiają się losowo na stronie, a czas na ich zdobycie jest ograniczony.
Top 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku
Ptc Ads, inaczej Pay-To-Click, czyli zarabianie w zamian za przeglądanie proponowanych stron internetowych. Czas przez który musisz być na stronie i coiny, które otrzymasz za wykonanie zadania są zawsze pokazywane przed jego rozpoczęciem

Do dodatkowych funkcji Faucet Crypto należą:

 1. Leaderboard - gdzie będziesz mógł zobaczyć najlepszych użytkowników serwisu i swoją aktualną pozycję w rankingu
 2. Inventory - w tej sekcji przechowujesz wszystkie przedmioty zdobyte podczas wykonywania zadań
 3. Market - tu możesz kupować i sprzedawać swoje przedmioty za ustaloną przez Ciebie cenę innym użytkownikom
 4. Votes/Polls - po odblokowaniu tej sekcji możesz uczestniczyć w głosowaniu na nowe funkcje Faucet Crypto

2. FreeBitco.in ****

Top 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku

Freebitco.in to internetowy kran bitcoinowy założony w 2013 roku, który umożliwia użytkownikom zarabianie do 200 $ co godzinę wraz z innymi nagrodami.

Jak zdobywać darmowe BTC co godzinę? Instrukcja krok po kroku:

1. Zarejestruj się na stronie Freebitco.in (podaj swój adres email i ustaw hasło)

Top 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku

2. Otrzymasz emaila z potwierdzeniem, aby zweryfikować swoje dane, a tym samym aktywować konto.

3. Naciśnij przycisk "ROLL" (po potwierdzeniu, że nie jesteś robotem), a zostanie wygenerowana losowa liczba z przedziału od 0 do 10000 - w zależności od uzyskanej liczby zarobisz kwotę w bitcoinach pokazaną w tabeli, którą znajdziesz na stronie.

Pamiętaj, że możesz grać co 1 godzinę (24 razy dziennie)!

Do odbierania darmowych BTC co godzinę serwis wymaga od nas jedynie przejścia weryfikacji Captcha

Jak zdobywać darmowe kryptowaluty na Freebitco.in:

Po zarejestrowaniu się na stronie, możesz korzystać ze wszystkich oferowanych przez stronę funkcji za darmo, zdobywając darmowe BTC lub pomnażając swoje zasoby bitcoin. Nie musisz nic wpłacać, nie potrzebujesz karty kredytowej, a nawet nie musisz podawać swojego nazwiska - korzystanie z FreeBitco.in jest całkowicie anonimowe.

Użytkownicy, którzy posiadają ponad 30000 satoshi (0,00030000 BTC) na swoim koncie FreeBitco.in, codziennie zarabiają na swoim saldzie odsetki.

Innym sposobem na zarabianie za pomocą serwisu, ale jednocześnie bardziej ryzykownym, ponieważ możesz też stracić, jest gra w kości “HI-LO Dice Game” („Mutliply BTC” w menu u góry strony). W tej grze musisz postawić, czy wynikowy numer będzie większy czy mniejszy od podanej liczby. Jeśli wygrasz, pomnożysz kwotę zakładu. Pamiętaj, że w przypadku niepowodzenia stracisz kwotę zakładu. FreeBitco.in oferuje również sekcję zakładów, w której możesz obstawiać swoje BTC i wygrywać

FreeBitco.in posiada również kompleksowy program poleceń, w którym możesz zapraszać znajomych na stronę za pomocą linku polecającego i zdobywać bonusy i dożywotnie prowizje w wysokości aż 50%.

Serwis jest najbardziej znany jako kran bitcoin, w którym możesz po prostu zarejestrować się, "rollować" co godzinę i zarabiać -nie ma żadnych ograniczeń - na FreeBitco.in możesz zarobić do 200 $ w BTC co godzinę.

Freebitco.in - jak wypłacić środki?

Aby móc wypłacić swoje środki musisz zdobyć minimum 30,000 satoshi. Wypłatę możesz zrealizować w następujący sposób:

1. Wypłata instant – wypłata w 15 minut (co wiąże się z wyższą opłatą)

2. Wypłata slow – wypłata do 24h

3. Wypłata auto – cotygodniowa, automatyczna wypłata na podany adres BTC

Czy Freebitcoin można zaufać?

Tak. FreeBitco.in to godny zaufania i sprawdzony kran bitcoin i kasyno - pokazuje to sama liczba aktywnych użytkowników. Twój portfel FreeBitco.in jest całkowice zabezpieczony i można uzyskać do niego dostęp tylko za pomocą adresu e-mail i hasła.

Rekomendujemy, aby zabezpieczyć swoje konto za pomocą dwustopniowego uwierzytelniania i ustawić silne hasło, które będzie zawierało co najmniej 15 znaków.

3. Pipeflare.io ****

Top 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku

Pipeflare.io to platforma do gier z kranami, na której użytkownicy mogą zarabiać różne kryptowaluty - ZCash (ZEC), Flares (FLR), czy bardzo poularne ostatnio Dogecoiny (DOGE) oraz grać w różne gry, takie jak FLARE HIT, BEATBOX czy FLARE JUMP od Pipeflare Gaming i zdobywać tokeny FLR.

Co zrobić, aby odebrać swoje darmowe kryptowaluty od Pipeflare.io?

1. Odwiedź stronę Pipeflare.io

2. Zarejestruj się (możesz to zrobić za pomocą emaila lub używając swojego profilu Google, Facebook, Twitter, czy Linkedin)

3. Po zarejestrowaniu się otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, którą musisz otworzyć i tym samym zweryfikować i aktywować swoje konto PipeFlare

4. Wejdź w zakładę "Daily rewards", kliknij "Claim" i odbierz swoje darmowe kryptowaluty.

Darmowe ZEC oraz DOGE możesz odbierać co 23h, FLR co 12h.

Pipeflare oferuje ponadto:

1. Premię za codzienne logowanie - użytkownicy Pipeflare są nagradzani za zaangażowanie i lojalność - logując się codziennie otrzymasz mnożnik premii. Po 7 dniach bonus x2. Szóstego dnia otrzymasz bonusowy spin o wartości do 5 $

2. Premię za korzystanie z przeglądarki Brave - odbierając swoje tokeny korzystając z przeglądarki internetowej Brave otrzymasz bonus x2

3. Bonusy social media - uzyskaj dodatkową premię, gdy połączysz swoje konto Telegram, Twitter lub Facebook z Pipeflare.

4. Programy polecające - Pipeflare oferuje każdemu możliwość zdobycia dodatkowych kryptowalut, zapraszając swoich przyjaciół i znajomych - za każdą zaproszoną osobę korzystającą z Pipeflare otrzymasz dodatkowe kryptowaluty

Pipeflare Pipeflare warto odwiedzać codziennie - po 7 dniach otrzymujemy bonus x2, po 30 dniach aż 3,5.

4. Publish0x ****

Top 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku

Publish0x to platforma blogowa założona w 2018 roku, oparta na blockchainie Ethereum, gdzie zarówno autorzy treści, jak i ich czytelnicy otrzymują darmowe kryptowaluty.

Platforma daje nam możliwość umieszczania własnych wpisów, ale przede wszystkim pozwala na odbieranie darmowych tokenów - obecnie są to tokeny Ethereum, Ampleforth oraz IFarm. Wystarczy tylko kilka kliknięć dziennie.

Serwis nie posiada własnej kryptowaluty, a nagrody możemy odbierać w tokenach ETH, AMPL i IFARM.

Jak utworzyć konto Publish0x?


1. Odwiedź stronę Publish0x
2. Kliknij przycisk Sign Up & Earn Crypto, i zrejestruj się za pomocą adresu e-mail (możesz również zarejestrować się za pomocą swojego konta na Facebooku lub Twitterze).
3. Zweryfikuj swoje konto e-mail, klikając link weryfikacyjny, który otrzymasz pocztą e-mail.


Sposoby zarabiania z Publish0x:

1. Publikowanie treści - Publish0x oferuje blogerom i autorom możliwość publikowania treści związanych z rynkiem kryptowalut. Publish0x utrzymuje standardy jakości dla autorów, dlatego pamiętaj, że Twoje treści powinny być oryginalne. Autentyczne i interesujące treści są w stanie przyciągnąć więcej obserwujących, a w konsekwencji większy zarobek.

2. Czytanie artykułów - unikalną cechą Publish0x jest to, że płaci nie tylko autorom treści, ale przede wszystkim czytelnikom. Po założeniu darmowego konta uzyskasz dostęp do ponad 35 000 publikacji. Na końcu każdego posta Publish0x oferuje opcję napiwków. Jako czytelnik możemy rozdzelać kwotę napiwku według własnej woli.

3. Program Poleceń - innym sposobem na zarabianie na Publis0x jest program poleceń. Tworząc konto w serwisie, otrzymujesz link swój link polecający, który możesz udostępnić swoim znajomym i zarabiać 5% od każdego napiwku wygenerowanego przez Twoich poleconych

Top 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku
Publish0x - jak wypłacić środki?

Środki możesz wypłacić bezpośrednio do swojego portfela. Do wypłaty użyj dowolnego portfela Ethereum, który obsługuje tokeny ERC-20 np. portfela Metamask.

5. Betfury.io ***

Top 5 najlepszych kraników kryptowalut w 2023 roku

Betfury to oparta o kryptowaluty platforma i-gamingowa, która łączy siłę kryptowalut i przemysłu rozrywkowego. Serwis rozdaje darmowe Bitcoiny co 20 minut - do 90 satoshi dziennie. Dodatkowo platforma oferuje możliwość zarabiania tokenów BFG i TRX, co z kolei pozwala stworzyć niewielki dochód pasywny.

Oprócz tego kranik rozdaje takie kryptowaluty jak Ethereum, BNB, USDT czy BTT. Na stronie cały czas trwa specjalny event BNB x2, który umożliwia nam zdobycie 2 x większej ilości darmowych tokenów.

Jak otrzymać darmowe Satoshi?

1. Odwiedź Betfury.io i zarejestruj się

2. Przejdź do zakładki "BOXES" w menu u góry strony.

3. Odczekaj wymagany czas.

3. Następnie kliknij w "Withdraw" i przejdź weryfikację Captcha

Co 20 minut otrzymasz 1,25 satoshi, dziennie możesz otrzymać aż do 90 satoshi.

Dodatkowo platforma posiada rozbudowany system poleceń. Wystarczy, że zostaniesz zarejestrowanym użytkownikiem, a otrzymasz unikalny link polecający (znajdziesz go w menu po lewej stronie w zakładce "Referral"). Za każdym razem, gdy Twoi znajomi postawią wygrywający zakład, możesz otrzymać do 15% bonusu.

Bonusy za polecenie są naliczane automatycznie. Swoje zdobyte bonusy możesz zobaczyć w zakładce "Refferals"

Platforma oferuje też staking tokenów BFG, pulę dywidend w BTC, TRX, USDT, BTT, system VIP, jackpoty oraz cashback do 25%, a przede wszystkim ponad 1000 gier. Stakując token BetFury (BFG) każdy może otrzymać część zysku platformy.

Podsumowując

Jeśli jesteś nowicjuszem w świecie kryptowalut, kraniki to fantastyczne bezpłatne narzędzia do zarabiania Twoich pierwszych kryptowalut. . Na rynku, którego obecnie doświadczamy, zdobyte nagrody mogą nie być jeszcze zbyt wiele warte. Jednakże z czasem mogą zmienić się w naprawdę przyzwoitą kwotę. Pomyśl tylko, ile warte są dziś wspomniane 5 BTC przyznane pierwszym użytkownikom kraników bitcoinowych.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Darmowe Tokeny Od NFTMart
 2. Najważniejsze aktualności tygodnia: Nowinki, skandale, ważne wydarzenia.
 3. DeFi - jak działa finansowanie zdecentralizowane?
 4. Handel kryptowalutami dla początkujących - poradnik krok po kroku.
 5. Sprawdź Agencję SEO z Poznania
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Dominik Zjawiński
Dominik Zjawiński

Jestem Dominik Zjawiński, pasjonat kryptowalut i technologii blockchain. Moje analizy rynku oraz porady inwestycyjne pomogą Ci zrozumieć świat krypto. Razem odkrywajmy możliwości i wyzwania tego ekscytującego świata!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

KryptowalutyMetamask - poradnik. Czym jest i jak z niego korzystać?

W naszym praktycznym poradniku poznasz tajniki Metamask - popularnego narzędzia do obsługi portfeli kryptowalutowych i interakcji z blockchainem. Dowiedz się, czym jest Metamask, jak go zainstalować i skonfigurować, oraz jak korzystać z jego funkcji do bezpiecznego przechowywania, wysyłania i otrzymywania kryptowalut. Odkryj świat decentralizowanych aplikacji (DApps) i świadomie zarządzaj swoimi cyfrowymi aktywami.