Najważniejsze newsy z ostatniego tygodnia - co się wydarzyło przez 7 dni?

Najważniejsze newsy z ostatniego tygodnia - co się wydarzyło przez 7 dni?
Autor Patryk Sikorski
Patryk Sikorski28.05.2024 | 3 min.

Witaj krainie kryptowalut! W dzisiejszym przeglądzie najważniejszych wydarzeń tygodnia czeka nas dawka polityki, ale i ciekawych informacji na temat przyszłości bitcoinów i stablecoinów. Bądź gotów na zaskakujące zwroty akcji, bo nie zabraknie niespodziewanych decyzji i zapowiedzi wpływających na rynek kryptowalut. Zaczynajmy!

Polityka rządu USA może utrudnić obrót kryptowalutami

W tym tygodniu najgorętszym tematem na rynku kryptowalut była batalia o zmianę prawa w USA. Chodzi o propozycję Kongresu, by banki nie musiały wpisywać kryptowalut swoich klientów do bilansu. To ułatwiłoby im operacje na najnowszych newsach dotyczących cyfrowych aktywów. Niestety, prezydent Joe Biden zapowiedział zawetowanie tej nowelizacji.

Jak podaje Coindesk, Biały Dom uważa, że zmiana jest zbyt korzystna dla banków. To może stanowić przeszkodę w rozpowszechnieniu kryptowalut wśród tradycyjnych instytucji finansowych. Chociaż projekt popierają politycy z obu partii, do odrzucenia weta potrzeba będzie 2/3 głosów w Izbie Reprezentantów.

Sytuacja pokazuje, jak bardzo kwestie regulacyjne wpływają na rozwój rynku kryptowalut. Jej uczestnicy z całego świata z uwagą śledzą newsy na temat zmian prawnych, które mogą zrewolucjonizować branżę lub ją zahamować. To kluczowy element układanki w drodze do upowszechnienia cyfrowych walut.

Były prezydent USA planuje wykorzystać kryptowaluty

Ciekawe informacje na temat przyszłości kryptowalut w USA nadeszły również od Donalda Trumpa. W zaskakującym zwrocie były prezydent zdecydowanie zmienił zdanie na temat cyfrowych walut, których wcześniej nie popierał. Na spotkaniu z posiadaczami NFT z jego kolekcji stwierdził, że jeśli znów obejmie urząd, zalegalizuje zbiórkę funduszy w kryptowalutach.

Trump zapewnił również, że będzie walczył o lepsze regulacje dla firm z branży kryptowalut, które według niego są traktowane zbyt rygorystycznie przez administrację Bidena. Były prezydent zdaje się dostrzegać potencjał technologii blockchain i chce przyciągnąć do siebie zwolenników cyberwolności.

Warto przypomnieć, że wcześniej Trump wielokrotnie wyrażał się negatywnie o bitcoinie i innych cyfrowych walutach. Jego obecne zapowiedzi to bez wątpienia jeden z najważniejszych newsów tygodnia. Pokazują, jak bardzo w ciągu kilku lat zmieniło się postrzeganie kryptowalut, a ich znaczenie w świecie finansów rośnie.

Czytaj więcej: Czy wyprzedaż bitcoina się zakończyła? Kryptowalutowy gigant u progu zmian

Kopalnie bitcoinów doświadczają spadku wydobycia

Zdjęcie Najważniejsze newsy z ostatniego tygodnia - co się wydarzyło przez 7 dni?

Ostatni z najważniejszych newsów tygodnia dotyczy danych o wydobyciu bitcoinów. Hut 8, jedna z największych kopalni na świecie, odnotowała poważny spadek emisji nowych BTC. W kwietniu firma wyemitowała jedynie 148 bitcoinów, podczas gdy w marcu było to aż 231 monet.

Przyczyn należy upatrywać w niedawnym przeniesieniu 25 tys. koparek do nowych lokalizacji oraz w zeszłotygodniowym halvingu. To właśnie cięcie nagrody za wydobycie wpływa na zmniejszenie podaży nowych bitcoinów na rynku. Niemniej, sytuacja Hut 8 ma być chwilowa:

  • Gdy firma uruchomi przeniesiony sprzęt i dokupi mocniejsze jednostki, jej wyniki powinny znów wzrosnąć.

Spadek wydobycia u jednego z liderów branży pokazuje, jak wielkie znaczenie miał majowy halving dla całego rynku kryptowalut. To z pewnością jeden z najważniejszych newsów, o którym będziemy często słyszeć w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

5 Podobnych Artykułów

  1. Darmowe Tokeny Od NFTMart
  2. Jak zabezpieczyć swoje kryptowaluty przed kradzieżą?
  3. Najnowsze wiadomości tygodnia: 103 odcinek
  4. Prognozy cen kryptowalut na 2023 rok - Bitcoin, Ethereum i inne.
  5. Giełdy kryptowalut - na której warto handlować w 2023 roku?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Patryk Sikorski
Patryk Sikorski

Jestem entuzjastką świata finansów i inwestycji. Moje miejsce w sieci to skarbnica wiedzy o oszczędzaniu, inwestowaniu i budowaniu lepszej przyszłości. Zapraszam  do wspólnego odkrywania strategii sukcesu i niezależności finansowej.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły