Nie przegap! Gorące wiadomości z ostatnich 7 dni

Nie przegap! Gorące wiadomości z ostatnich 7 dni
Autor Filip Górski
Filip Górski13.05.2024 | 3 min.

Cześć przyjacielu! W tym tygodniu mamy dla Ciebie porcję gorących wiadomości z rynku kryptowalut i nie tylko. Fed rozważa obniżki stóp procentowych, co może wpłynąć na wzrost kursu BTC. Chiny postanowiły włączyć technologię blockchain do swojej inicjatywy Pasa i Szlaku, a hodlerzy bitcoina wykorzystali ostatnią korektę do skupowania coinsów. To dopiero początek - czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Fed obniży stopy procentowe w tym roku

Jedną z najważniejszych newsów tygodnia jest potencjalna obniżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w tym roku. To kluczowa informacja, na którą czekają inwestorzy kryptowalut, ponieważ decyzje Fedu mogą mieć wpływ na aktualne wydarzenia na rynku BTC.

Według doniesień medialnych, przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell przyznał, że jest wysoce prawdopodobne, iż stopy procentowe zostaną obniżone w najbliższym czasie. Nie podał jednak konkretnej daty ani skali tych obniżek.

Chociaż nic nie jest jeszcze przesądzone, wiele wskazuje na to, że zmierzamy we właściwym kierunku. Obniżki stóp procentowych mogą pozytywnie wpłynąć na kurs bitcoina, dlatego inwestorzy bacznie obserwują najnowsze wiadomości na ten temat.

Chiny włączają blockchain w inicjatywę Pasa i Szlaku

W jednym z najważniejszych wydarzeń tygodnia, władze Chin podjęły zaskakującą decyzję o włączeniu technologii blockchain do inicjatywy Pasa i Szlaku. Projekt ten ma na celu rozwój infrastruktury transportowej, która połączy Azję z Europą, w tym z Polską.

Za wdrożeniem blockchain stoi Conflux Network. Celem jest stworzenie publicznej platformy infrastruktury blockchain, która będzie wspierać projekty współpracy transgranicznej w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku. Blockchain ma pomagać w rozliczeniach międzynarodowych, jednak bez wykorzystania kryptowalut.

  • Chiny nadal zakazują płatności kryptowalutami i miningu na swoim terytorium.
  • Istnieje możliwość, że do systemu zostaną włączone jednostki CBDC (cyfrowych walut banków centralnych).

Czytaj więcej: Bitcoin wystrzeli po decyzji o ETF! Oto, co czeka rynek kryptowalut

Hodlerzy mocno skupują BTC po ostatniej korekcie

Zdjęcie Nie przegap! Gorące wiadomości z ostatnich 7 dni

Dobre wieści płyną także z podsumowania tygodnia na poziomie danych onchain. Wynika z nich, że podczas ostatniej korekty na rynku bitcoina, doświadczeni inwestorzy - hodlerzy - masowo skupowali coiny zamiast wychodzić z inwestycji.

Pierwszego kwietnia na adresy hodlerów w sieci bitcoina wpłynęło aż 21 400 BTC, co jest liczbą zbliżoną do historycznego rekordu wynoszącego 25 300 BTC. Takie aktualne wydarzenia sugerują, że hodlerzy wykorzystali niedawny spadek kursu do zakupu większej ilości bitcoinów.

To pozytywny sygnał dla rynku, ponieważ doświadczeni inwestorzy wierzą w długoterminowy potencjał bitcoina i są skłonni zwiększać swoje zaangażowanie w tę kryptowalutę.

Jak widzisz, w ostatnim tygodniu wydarzyło się wiele istotnych rzeczy, które mogą mieć wpływ na dalszy rozwój rynku kryptowalut. Śledź uważnie najnowsze wiadomości, aby być na bieżąco i podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Darmowe Tokeny Od NFTMart
  2. Najnowsze wiadomości tygodnia: 103 odcinek
  3. Prognozy cen kryptowalut na 2023 rok - Bitcoin, Ethereum i inne.
  4. Giełdy kryptowalut - na której warto handlować w 2023 roku?
  5. Zaskakujące wieści dla fanów kryptowalut. Rekordowa liczba bitcoinów na plusie.
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Filip Górski
Filip Górski

Cześć! Jestem pasjonatem finansów, inwestycji i fascynującego świata kryptowalut. Na blogu dzielę się wiedzą o strategiach inwestycyjnych, analizach rynku i potencjale kryptowalut. Razem odkrywamy szanse na wzrost kapitału. Dołącz, byśmy razem podbili świat finansów!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły