Najnowsze wiadomości tygodnia: najświeższe informacje!

Najnowsze wiadomości tygodnia: najświeższe informacje!
Autor Magdalena Mróz
Magdalena Mróz14.02.2024 | 4 min.

Kolejny tydzień za nami i czas na podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionych 7 dni. W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze informacje z kraju i ze świata. Dowiesz się, jaką decyzję podjął bank centralny USA w sprawie stóp procentowych i kto jest faworytem wyborów prezydenckich w Salwadorze. Przeczytasz również o tym, że Polacy chętnie inwestują oszczędności w kryptowaluty. Na koniec czeka Cię informacja, w jaki sposób Rosja planuje wykorzystać kryptowaluty. Zapraszamy do lektury najświeższych i najciekawszych wiadomości minionego tygodnia!

Podsumowanie najważniejszych wiadomości tygodnia

Miniony tydzień przyniósł wiele ciekawych wydarzeń zarówno w Polsce, jak i na świecie. Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie najważniejszych aktualności ostatnich 7 dni. Znajdziesz tu informacje dotyczące decyzji amerykańskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych. Przeczytasz o tym, kto jest faworytem nadchodzących wyborów prezydenckich w Salwadorze. Dowiesz się również, jak Polacy inwestują swoje oszczędności i że Rosja rozważa wykorzystanie kryptowalut w handlu zagranicznym.

Zapraszamy do lektury naszego podsumowania najświeższych i najciekawszych aktualności minionego tygodnia. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu dla siebie coś interesującego!

Decyzja banku centralnego w sprawie stóp procentowych

Jednym z najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia było posiedzenie Rezerwy Federalnej, czyli banku centralnego Stanów Zjednoczonych. Władze Fedu zdecydowały o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Taka decyzja była zgodna z oczekiwaniami rynku.

Prezes Fedu Jerome Powell stwierdził jednak, że nie spodziewa się rozpoczęcia obniżek stóp już w marcu. Jego zdaniem Fed musi najpierw upewnić się, że inflacja zacznie spadać w kierunku celu inflacyjnego na poziomie 2%. Z grudniowego raportu banku centralnego wynika jednak, że cięcia stóp procentowych najprawdopodobniej zaczną się w USA wiosną tego roku.

Czytaj więcej: Najważniejsze Aktualności Tygodnia - Co Musisz Wiedzieć, Wydarzenia #94

Kandydat na prezydenta zwolennikiem kryptowalut

4 lutego w Salwadorze odbędą się wybory prezydenckie. Jednym z kandydatów jest Nayib Bukele, który już wcześniej pełnił urząd prezydenta. Przewodzi on probitcoinowej partii Nowych Idei i od 2021 roku prowadzi politykę promującą wykorzystanie bitcoina.

Salwador za rządów Bukele uznał bitcoina za oficjalny środek płatniczy, stworzył państwowy portfel bitcoinowy i sieć bitcoinomatów, a także buduje Bitcoin City. Sondaże wskazują, że Bukele cieszy się poparciem 70% wyborców. Jego wybór oznaczałby kontynuację obecnej polityki wspierającej kryptowaluty.

Polacy inwestują oszczędności w kryptowaluty

Najnowsze wiadomości tygodnia: najświeższe informacje!

Z badania "Barometr oszczędności 2023" wynika, że aż 78% Polaków posiada jakieś oszczędności. Jak pokazują wyniki raportu, nasi rodacy chętnie inwestują te pieniądze m.in. w nieruchomości, złoto czy akcje.

Okazuje się, że rośnie również popularność inwestowania oszczędności w kryptowaluty. Już 5% badanych przyznało, że lokuje pieniądze w bitcoina i altcoiny. To stosunkowo nowy, ale dynamicznie rozwijający się trend inwestycyjny wśród Polaków.

Rosja rozważa wykorzystanie kryptowalut w handlu

Rosja analizuje możliwość wykorzystania kryptowalut w handlu zagranicznym - poinformowała szefowa banku centralnego tego kraju Elvira Nabiullina.

Rosja negatywnie podchodzi do stosowania kryptowalut jako środka płatniczego na rynku krajowym. Jednocześnie rozważa jednak ich zastosowanie w transakcjach międzynarodowych. Projekt ustawy regulującej ten obszar jest obecnie dyskutowany w rosyjskim parlamencie.

Wiadomości gospodarcze i polityczne tygodnia

Mamy nadzieję, że nasze podsumowanie najciekawszych aktualności minionego tygodnia było dla Ciebie interesujące. Starałem się zebrać najważniejsze wiadomości gospodarcze i polityczne, które mogą mieć wpływ także na nasz kraj.

Kolejny tydzień przyniesie zapewne równie ciekawe i istotne wydarzenia. Już nie możemy się doczekać, aby podsumować je dla Ciebie w kolejnym artykule. Do zobaczenia za 7 dni!

Podsumowanie

W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze newsy tygodnia i przygotowaliśmy ich podsumowanie. Dowiesz się, jakie najważniejsze wydarzenia miały miejsce w minionym tygodniu w kraju i na świecie. Przeczytasz najświeższe informacje dotyczące decyzji banku centralnego USA, wyborów prezydenckich w Salwadorze oraz tego, jak Polacy inwestują oszczędności. Mamy nadzieję, że nasze podsumowanie aktualności pozwoli Ci być na bieżąco z najciekawszymi wiadomościami tygodnia.

Zachęcamy do lektury artykułu, w którym zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze i najciekawsze aktualności tygodniowe. Staraliśmy się przygotować przejrzyste podsumowanie wiadomości z minionych 7 dni - zarówno tych krajowych, jak i światowych. Mamy nadzieję, że nasz wybór najciekawszych informacji pozwoli Ci być na bieżąco z tym, co działo się w ostatnim tygodniu.

5 Podobnych Artykułów

  1. Darmowe Tokeny Od NFTMart
  2. Jak zabezpieczyć swoje kryptowaluty przed kradzieżą?
  3. Najważniejsze aktualności tygodnia: Nowinki, skandale, ważne wydarzenia.
  4. Prognozy cen kryptowalut na 2023 rok - Bitcoin, Ethereum i inne.
  5. Giełdy kryptowalut - na której warto handlować w 2023 roku?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Magdalena Mróz
Magdalena Mróz

Jestem entuzjastką świata finansów i inwestycji. Moje miejsce w sieci to skarbnica wiedzy o oszczędzaniu, inwestowaniu i budowaniu lepszej przyszłości. Zapraszam  do wspólnego odkrywania strategii sukcesu i niezależności finansowej

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły